Viac komfortu pre sklopno-odsuvné dvere a okná


Patio S/Z

Patio S a Z je ľahko ovládateľná konštrukcia súbežne posúvaného tzv. sklopno-odsuvného kovania, pričom zabudované bezpečnostné prvky ponúkajú oproti tradičnej konštrukcii značné užívateľské a bezpečnostné výhody. Na výber jenormálne (západkové) prevedenie Patio S alebo s núteným riadením Patio Z.

Kovania ponúkajú ochranu na ohrozených miestach proti vlámaniu pomocou bezpečnostných rámových dielov v spojení s bezpečnostnými hríbovými čapmi. Skúšky a certifikáciu kovania Patio vykonalo akreditované laboratórium (AhS ochrana proti vyveseniu, RAL-RG 607/13; WK2 podľa DIN V ENV 1627–1630).

Patio S a Z je možné pužiť pri balkónových dverách so šírkou krídla 450 mm-2000 mm a s výškou krídla 800 mm -2400 mm. Systém kovania Patio S je v základe totožné s otváravo-sklopným kovaním Roto NT.

Šikovná kombinácia.

Patio S spája posuvnú technológiu Patio s prednosťami otváravo-sklopného kovania Roto NT. Prednosťou je: väčšia účinnosť v oblasti logistiky a montáže u predajcov a zákazníkoch.

Aj ťažké krídla sa ľahko ovládajú.

Horné rohové vedenie Patio Z s núteným riadením umožňuje pohodlné používanie aj veľkých a ťažkých krídiel (do 180 kg). Použitím núteného riadenia sa krídlo dostane automaticky do sklopného, respektíve opäť do uzatvoreného stavu. Použitie Patio S a Z je obzvlášť vhodné na balkónové a terasové dvere, skleníky a zimné záhrady.

Výhodné využitie priestoru.

Nevýhoda dnu otváraných okien: vyžadujú veľký priestor. V kancelárii je potrebné kvôli vetraniu napríklad posunúť monitor počítača a v kuchyni zase dekoráciu na stole. Výborné riešenie, Ktoré ochráni Vašich zákazníkov. S kovaním Patio S a Z je možné veľké okná sklápať iba jednou rukou a taktiež sa dajú pohodlne odsunúť nabok, čím šetria miesto. Tak isto jednoduché ako aj praktické je riešenie Patio 3130/4150 S s pohodlným Patio 3150/4180Z.

Maximálna bezpečnosť.

Všetky kovania sú kompatibilné so signalizátorom otvorenia Roto MVS ktorý je možné napojiť na zabezpečovacie zariadenie alebo centrálny domový systém.