roto_logo_de.png
stripe.gif
Werk_LE_neu.jpg

Koncern Roto


70 rokov vo vedúcom postavení

V stavebnom obore má veľmi málo firiem podobne úspešnú minulosť a ešte menej ich je takých, ktoré boli stále vo vedúcom postavení. Roto je vo vedúcom postavení na trhu vo výrobe okenných a dverných technológií, takisto aj významným účastníkom v oblasti predaja strešných okien a solárnych technológií.

Na začiatku nášho úspešného štartu stála jedna významná osobnosť. On nie je nik iný ako Wilhelm Frank ktorý sa so svojím nápadom – prvé priemyselne vyrábané otváravo-sklopné kovanie v roku 1935 stal skutočným priekopníkom. Zakladateľom našej firmy bol jeden geniálny vynálezca. Pod vedením jeho osobnosti a rodiny sa firma s jedným zamestnancom rozrástla na multinacionálnu firmu zastúpenú na celom svete.

Dnes rátame v našich radoch viac ako 4000 zamestnancov, ktorých úlohou je vyvíjať taký sortiment výrobkov, ktoré uspokoja požiadavky zákazníkov a zvýšia hodnotu každodenne používaných okien a dverí.
Naším najdôležitejším cieľom bolo vždy vytváranie trvalých hodnôt. Toto dobre demonštruje tak modulárne kovanie Roto NT, na ktoré ponúkame 10 ročnú záruku funkčnosti dielov kovania,  ako aj 100 miliónov predaných garnitúr celoobvodového kovania Roto NT od zavedenia v roku 2000, čím je Roto vo vedúcom postavení na trhu.

Naše fabriky  pokrývajúce celý svet zabezpečujú optimálnu flexibilitu, výkonnosť a presné dodávky tovaru a tiež viac ako 40 predajných miest a externých predajcov zabezpečujú naším zákazníkom ľahkú dostupnosť našich výrobkov. Dobre udržiavané kontakty s projektatntmi, predajcami  a výrobcami zabezpečujú pre obe strany neustály rozvoj a úspešnú účasť na trhu.

» Kvalita

Cieľ firmy

Okná a dvere, nástroje ktoré otvárajú priestory a zároveň ponúkajú ochranu. Kovanie – spojenie medzi vonkajším a vnútorným svetom – pre Roto je to prostriedok na dosiahnutie cieľa. Pretože naším cieľom je zvýšiť ľuďom prídavnú hodnotu okien a dverí.

Preto vyvíjame také riešenia, ktoré dokážu v budove inteligentne zladiť bezpečnosť, energetickú úspornosť a pohodlie. Čo by sa stalo, keby sa okná samé otvárali a zatvárali, ovládali by klimatizáciu a kúrenie, alebo by pokus o vlámanie centrálne signalizovali? Nuž, na toto Vám už Roto vie dať odpoveď.

V technológii kovania na celom svete nás poznajú ako dodávateľa inovatívnych, individuálnych a bezpečných technických riešení. Naše systémy neustále vyvíja vynikajúca skupina konštruktérov a inžinierov.

Avšak k niekoľko desaťročiami dosahovanom úspechu na svetovom trhu sú potrebné aj iné vlastnosti. Skúsenosť, spoľahlivosť, zvedavosť, schopnosť orientácie v úspechoch, videnie do budúcna, dynamika, kreativita, vedomosti a nadanie, tieto vlastnosti sa všetky hodia na túto spoločnosť.

» K histórii firmy

Roto Elzett Vasalatkereskedelmi Kft.

Roto Elzett Vasalatkereskedelmi Kft. je jedna z popredných svetových spoločností v oblasti výroby otváravo-sklopného kovania a je dcérskou spoločnosťou nemeckej ROTO Frank AG (Leinfelden-Echterdingen).

Kvalitné služby, s dobou kráčajúce technické riešenia a logistické zázemie, sú hlavnými znakmi a úlohami pre juhovýchodný európsky trh. Odtiaľto pokrývame kovaním potreby výrobcov okien a dverí na Slovensku v Maďarsku, Česku, Rumunsku, Moldavsku, Bulharsku, Turecku a v bývalých krajinách Juhoslávie.

Tradícia výroby kovania sa datuje od roku 1901, kedy vznikla v Šoproni prvá fabrika „Vasárugyár Rt.“. Na týchto pevných základoch staviame dodnes a rozvíjame naše technické znalosti na ktoré sme patrične hrdí. Dnes, moderná, výrobno-predajná fabrika v Lövő nesie štafetu kvality ďalej podporovaná kvalitnými strojmi, technológiou výroby a kvalifikovaným personálom. V juhovýchodnej Európe disponujeme širokou predajnou veľkoobchodnou sieťou, ku ktorým sa pripájajú viaceré menšie predajne a výrobcovia okien a dverí.

Technický rozvoj a pomoc naším partnerom zabezpečuje skupina technikov a obchodných zástupcov.


» K produktom

top.gif spacer.png impressum.gif navi_sub_right.png